European Borderlands – Poetiniai kalbos kraštovaizdžiai

Vilnius ir Minskas, 2009 m. rugsėjo 23–26 d.

Literatūros vakaras Vilniaus rotušėje

2009 m. rugsėjo 23 d., trečiadienis, 19 val.

Jau trečius metus Allianzo kultūros fondas ir Berlyno literatūrinis kolokviumas kasmet organizuoja literatūros festivalį vis kitoje Europos pasienio šalyje. Tai, kas 2006 metais prasidėjo Lvove, o vėliau tęsėsi Leipcige ir Bucharešte, Jasuose ir Kišiniove, šiemet vyks Vilniuje ir Minske. Rugsėjo 23–24 d. Vilniuje, o rugsėjo 25–26 d. Minske savo savo kūrybą skaitymuose ir diskusijose pristatys 15 autorių iš Lietuvos, Baltarusijos, Vokietijos, Lenkijos ir Ukrainos. Specialiai šia proga bus išleistas leidinys, pristatantis visus projekte dalyvaujančius menininkus.

Projektas „European Borderlands – Poetiniai kalbos kraštovaizdžiai“ šiemet pristatys keletą ypač įdomių Vidurio ir Rytų Europos poezijos ir prozos balsų: Eugenijų Ališanką, Vladą Braziūną, Daivą Čepauskaitę, Gintarą Grajauską ir Agnę Žagrakalytę iš Lietuvos, Verą Burlak, Dmitrijų Dmitrijevą, Volhą Hapejevą, Uladzimerą Arlovą ir Andrejų Chadanovičių iš Baltarusijos, Tadeuszą Dąbrowskį iš Lenkijos, Tanią Maliarčuk iš Ukrainos, Ilmą Rakusą iš Šveicarijos ir Marcelį Beyerį bei Janą Wagnerį iš Vokietijos.

Rugsėjo 23 d. 19 val. Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31) vyks literatūros vakaras, jį ves rašytojas ir vertėjas Laurynas Katkus. Tekstai bus skaitomi originalo kalba, o vertimai į lietuvių kalbą bus projektuojami ant sienos. Informacija bus pateikta ir festivalio leidinyje.

Maloniai kviečiame Jus dalyvauti renginyje. Džiaugsimės, jei šią informaciją perduosite ir kitiems besidomintiems.

Organizatoriai: LCB, Allianz-Kulturstiftung

Partneriai: Goethe-Institut Vilnius, Goethe-Institut Minskas, Lietuviškos knygos

Vilnius –Europos kultūros sostinė 2009 programos dalis